ZŠ Velká Dobrá

beckovaz@seznam.cz

ŠD +420 725 985 626

O škole

Budova naší málotřídní školy patří mezi nejstarší budovy v obci. Byla založena roku 1883 a od té doby jí navštěvovaly celé generace Doberáků, ale i dětí z přilehlých obcí a Kladna.

Tato více než 100let stará budova ale ve vnitřích prostorách nabízí moderní zázemí pro výuku žáků.

3 třídy, ve kterých se společně učí žáci 1. ročníku, 2. a 3. ročníku  a 4. a5. ročníku jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Učitelé i žáci používají při výuce notebooky, tablety a počítače. Při výuce informatiky využíváme robotické stavebnice a roboty Ema.

Naši žáci se učí angličtinu již od 1. ročníku a mohou využívat též řadu kroužků a klubů, např. anglický, vaření, hokejbal, taekwondo, logický a matematický, badatelský. Nesedíme ale pouze v lavicích, pořádáme projektové dny ať už ve škole, nebo mimo školu, chodíme do divadel, jezdíme na školu v přírodě, pracujeme na školní zahradě - plodiny zavařujeme, sušíme, nakládáme. Při hodinách TV využíváme sportovní halu, ale hlavně venkovní sportoviště a les.

Vzhledem k charakteru malotřídní školy a nízkému počtu žáků, jsme schopni věnovat každému dítěti individuální péči, zacílenou na rozvoj osobnostních předpokladů a talentů. Klademe důraz na blízký vztah mezi žáky a všemi zaměstnanci školy tak, abychom vytvářeli bezpečné a podnětné prostředí pro jejich růst a seberealizaci.

Součástí ZŠ je i oddělení školní družiny, která  slouží k výchově, vzdělávání, rekreační, sportovní a zájmové činnosti žáků v době mimo vyučování od 6,30 do 16,00.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

polojasno 7 °C 1 °C
středa 20. 3. jasno 9/0 °C
čtvrtek 21. 3. jasno 10/0 °C
pátek 22. 3. zataženo 12/3 °C

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Pranostika na akt. den

Svatého Josefa vítr z Moravy - bude hodně trávy, a když z polské strany - bude zrní i slámy.